Komputer najlepszą zabawką

Czym jest komputer? Jest to z pewnością najwspanialszą zabawką manualną jaką obecnie dysponuje świat. To jak to urządzenie zostanie użyte zależy już tylko od użytkownika oraz ewentualnego opiekuna.

Komputery mogą budzić lęk rodziców – w końcu tak wiele słyszy się o uzależnieniach, powstają kliniki odwykowe dla graczy.

To jakie skutki pociągnie za sobą zabawa przy komputerze zależy od mądrego pokierowania naszymi pociechami. Jeżeli będziemy przewodnikiem, który pokaże jak bezpiecznie poruszać się w gąszczu informacji, postawimy pewne granice to nawet granie na komputerze może okazać się cennym doświadczeniem życiowym . Niektórzy uważają, że granie to strata czasu inni wolą zatrudnić gracza zamiast absolwenta MBA.

Jeżeli się postaramy komputer może zapewnić nam niesamowita przygodę i bezpieczną przyszłość. Polecam genialne opowiadanie SF, napisane przez Henrego Kutnera „TUBYLERCZYKOM SPEŁŁY FAJLE” (obecnie dostępne chyba jedynie w zbiorze opowiadań „Próżny robot” ). Jest to opowiadanie o dzieciach znajdujących niesamowite zabawki z innego czasu, zabawki które uczą. Dzieci uczą się szybko a wpajana im wiedza jest na miarę świata, z którego te zabawki pochodzą. A jakie są skutki … przekonajcie się sami.